The Chair – José Maria Guijarro

23-06-2025

Te zien bij Piet Hein Eek tot 31.08.25

13 december 1988. Terug in Keulen.

De stoel.

Om op te zitten. Om tegen de rugleuning van de stoel te leunen. Om kleren op te laten liggen. Om op te warmen bij de vuurkorf. Om op te klimmen om een lamp te vervangen. Om uit te rusten, te eten of te werken.

Elk huis heeft stoelen. Elke kamer heeft een stoel, of er kan er één zijn. Er zijn functionele stoelen, stijlvolle stoelen, nobele stoelen, populaire stoelen, gewone stoelen, unieke stoelen.

De enige noodzakelijke voorwaarde: een horizontale steun voor de billen en een verticale steun, onder een hoek, voor de rug; de resulterende hoek kan absoluut recht of stom zijn tussen de vlakken en ten opzichte van de vloer. Ze kunnen groot of klein zijn, met anatomische vormen of harde of zachte vlakken, hetzelfde of verschillend.

José María Guijarro

Irrationele gedachten moeten worden gevolgd met absolute trouw en logica. -Als de kunstenaar halverwege van gedachten verandert, brengt hij het resultaat in gevaar en herhaalt hij resultaten uit het verleden. -De wil van de kunstenaar is ondergeschikt aan het proces dat hij of zij in gang zet, van idee tot uitvoering. Wilskracht is vaak gewoon ijdelheid.

Sol Lewitt

This post is also available in: EN

« Terug naar blogberichten
Laden...
Terug naar boven